13 czerwca 2024 roku minie 25. rocznica beatyfikacji czterech werbistów męczenników, którzy podczas II wojny światowej oddali życie za wiarę i Ojczyznę, ginąc z rąk niemieckich okupantów. Byli to o. Ludwik Mzyk, o. Stanisław Kubista, o. Alojzy Liguda i br. Grzegorz Frąckowiak. Ich beatyfikacji dokonał papież Jan Paweł II na Placu Zwycięstwa w Warszawie, 13 czerwca 1999 r.

Jako wotum za ich wyniesienie na ołtarze pragniemy wybudować w Afryce studnię, której będą patronami. Powstanie ona we wsi Kakpala w zachodnim Beninie, w diecezji Djougou, niedaleko granicy z Togo. Wioska należy do Parafii Matki Bożej z Dompago, którą werbiści prowadzą od 1994 r. Mieszka tam około 1000 osób, trudniących się uprawą soji oraz hodowlą kóz, owiec i drobiu. Każdego dnia kobiety i dziewczęta muszą chodzić po wodę do oddalonego o 1,5 km strumienia.

Dzięki studni mieszkańcy będą mieli łatwy dostęp do czystej i zdrowej wody, dziewczęta będą mogły pójść do szkoły, zdobyć wykształcenie i zmienić na lepsze swoje życie, a ich matki będą mogły znaleźć czas na odpoczynek.

Zachęcamy do włączenia się zbiórkę funduszy na budowę studni w Kakpala. Ofiary można wpłacać na konto Referatu Misyjnego Księży Werbistów w Pieniężnie.

Nr konta: 42 1240 1226 1111 0000 1395 9119
dopisek: Studnia Werbistów Męczenników

Można także skorzystać w naszego formularza przekazania ofiary:

Zbiórka środków na budowę Studni Werbistów Męczenników odbywa się w ramach prowadzonej przez werbistów akcji “Woda dla Afryki”.