Pandemia koronawirusa dotyka i wywołuje cierpienie wśród ludzi na całym świecie. Kraje Zachodu i wysokorozwinięte jakoś sobie radzą z tym problemem, chociaż przechodziły i nadal przechodzą przez gehennę. Coraz trudniejsza sytuacja pojawia się w ubogich krajach misyjnych, gdzie bez naszej pomocy bardzo wiele osób może stracić życie.

Nasi misjonarze, rozsiani po całym świecie, donoszą o tragicznej sytuacji w miejscach, gdzie pracują. Tamtejsza służba zdrowia z trudnością funkcjonuje na co dzień, a cóż dopiero przy takim nasileniu zachorowań. W wielu szpitalach nikt nawet nie wie, jak wygląda respirator. Do tych krajów nie przylecą wielkie samoloty z maseczkami i środkami do dezynfekcji. Nie będą tam wprowadzone tarcze antykryzysowe łagodzące skutki pandemii. Ci ludzie w dużej mierze zdani są wyłącznie na siebie i dobre serca tych, którzy widzą szerzej i dalej.

Jeśli chcesz, możesz pomóc, wpłacając dowolną kwotę z dopiskiem „OFIAROM KORONAWIRUSA” na numer konta Referatu Misyjnego w Pieniężnie:

42 1240 1226 1111 0000 1395 9119

Bank PEKAO S.A. O/ Elbląg
Referat Misyjny Księży Werbistów
Pieniężno Pierwsze 19
14-520 PIENIĘŻNO

Alternatywnie ofiarę można przesłać także na konto werbistowskiego Domu Misyjnego w Polsce, z którymi Państwo utrzymują stały kontakt (dane kontaktowe domów werbistowskich)


Uwaga! Wypełniając formularz przekazania ofiary wybierz odpowiednią akcję z listy!

Relacje werbistów

O. Mariusz Pacuła SVDBANGLADESZ

Video Thumb

O. Marek Ostrycharz SVDKUBA

Video Thumb

O. Marcin Domański SVDBOLIWIA

Video Thumb

O. Andrzej Dzida SVDUGANDA

Video Thumb