Drodzy Przyjaciele Misji! Pragniemy poinformować, że tradycyjne skupienie dla Współpracowników Misyjnych Zgromadzenia Słowa Bożego (Księży Werbistów) z rejonu Koluszek odbędzie się w sobotę 27 sierpnia 2022 roku, w Parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej (ul. Mickiewicza 40/44) w Koluszkach.

Rozpoczęcie spotkania o godz. 10.00.

W trakcie spotkania w szczególny sposób pragniemy modlić się o nowe, liczne i dobre powołania misyjne, szczególnie do Zgromadzenia Księży Werbistów i Sióstr Służebnic Ducha Świętego. 

W programie przewidziano:

W kościele:

  • godz. 10.00 – różaniec misyjny
  • ok. godz. 11.00 – Msza Święta w intencji misji i o dar nowych powołań misyjnych.

W salce katechetycznej:

  • spotkanie misyjne
  • krótki film misyjny
  • czas ogłoszeń 
  • okazja do nabycia literatury religijnej i misyjnej, kalendarzy, agend na 2023 rok, różańców i filmów misyjnych.

Zakończenie wspólną agapą (poczęstunkiem), na której będziemy się dzielić tym, co każdy z nas przyniesie. 

Na spotkanie można przynieść środki czystości i higieny osobistej w oryginalnych opakowaniach dla szpitali misyjnych w Togo oraz znaczki pocztowe na cele misyjne. Kontynuujemy także zbiórkę starych, zużytych i niepotrzebnych telefonów komórkowych. Każdy telefon powinien posiadać baterię, nie jest konieczna ładowarka. Zbieramy również prześcieradła, koce i ręczniki – muszą to być rzeczy nowe, czyste, posiadające metki i, jeśli to możliwe, oryginalnie zapakowane. Można też przynieść stare zachodnioniemieckie marki, niepotrzebne klucze oraz nieużywane, ale w dobrym stanie stare medaliki, krzyżyki i różańce. 

Prosimy poinformować o spotkaniu innych Współpracowników Dzieła Misyjnego oraz wszystkich zainteresowanych (sąsiadów, znajomych, krewnych itp.), do których nie jesteśmy w stanie dotrzeć. Zabierzcie również ze sobą dzieci, wnuki oraz koniecznie powiadomcie młodzież, aby nasz misyjny zapał trwał, rozwijał się i w młodym pokoleniu przynosił owoce.

Poproście Waszego księdza proboszcza lub innego właściwego duszpasterza o zamieszczenie w ogłoszeniach informacji o naszym spotkaniu misyjnym.

Czekamy na Was 27 sierpnia (sobota) w Koluszkach.

Spotkanie zakończymy Koronką do Miłosierdzia Bożego w intencji nowych powołań misyjnych i pokoju na Ukrainie.

W miłości Słowa Bożego

o. Wiesław Dudar SVD
Dyrektor Referatu Misyjnego