Od 13 września 2021 roku wystawa „Misje czasu pandemii”, przygotowana przez Muzeum Misyjno–Etnograficzne w Pieniężnie przy współpracy z Referatem Misyjnym Księży Werbistów, prezentowana jest w Pocysterskim Zespole Klasztorno-Pałacowym w Rudach koło Raciborza.

Wystawa wykorzystuje fotografie oraz fragmenty listów werbistów i Sióstr Służebnic Ducha Świętego z Argentyny Boliwii, Kolumbii, Panamy, Papui Nowej Gwinei, Togo i Ugandy. Pokazuje, w jaki sposób misjonarze radzili i radzą sobie z koronawirusem w miejscach swojej pracy. Zachęca także do modlitwy o ustanie pandemii, uzdrowienie zarażonych i potrzebne łaski dla służby zdrowia.

Wcześniej wystawa “Misje czasu pandemii” prezentowana była w kościele Misyjnego Seminarium Duchownego w Pieniężnie, kościele św. Aksandra w Suwałkach, kościele NMP Matki Kościoła w Gołdapi, kościele Królowej Apostołów w Rybniku oraz kościele Chrystusa Króla w Lędzinach- Hołdunowie.

Wystawę w krużgankach Pocysterskiego Zespołu Klasztorno-Pałacowego w Rudach koło Raciborza można oglądać do końca października 2021 roku. Zapraszamy!

Fot. dr Grzegorz Tomasiak