24 sierpnia 2021 r. zakończył się w Ocyplu ostatni  V turnus tegorocznych „Wakacji z Misjami”.  Mimo pandemii i ograniczeń z nią związanych przez całe wakacje Centrum Rekolekcyjno-Formacyjne Księży Werbistów w Ocyplu tętniło gwarem, zabawą, modlitwą i radosnym śpiewem. Nie zawiedli misjonarze, którzy swoją obecnością, rozmową i świadectwem podkreślili niezwykłość tego fenomenu, jakim od 34 lat są „Wakacje z Misjami”.

Podczas ostatniego turnusu odwiedzili nas o. Franciszek Filar SVD z Kostaryki i o. Łukasz Herkt SVD z Brazylii. Swoje świadectwo dał Mateusz Włosiński, wolontariusz Werbistowskiego Wolontariatu Misyjnego APOLLOS , który przez kilka miesięcy przebywał w Boliwii.

Chociaż podczas ostatniego turnusu pogoda była w przysłowiową kratkę i bliżej jej było do chłodnej jesieni, to ks. Mateusz Pstrągowski i kadra wraz z uczestnikami stworzyli niepowtarzalny klimat, gdzie nie było miejsca na nudę. 

„Planeta Ocypel” jak zwykło się nazywać się to miejsce, kolejny już raz gościła dzieci i młodzież z całej Polski i nie tylko. Wielu z nich planuje odwiedzić to miejsce w następnym roku.

Fot. Wiesław Dudar SVD, Marta Herkt