W sobotę 21 sierpnia uczestników 5. turnusu „Wakacji z Misjami” czekała niezwykła niespodzianka. W Ocyplu pojawił się bowiem ks. Kamil Wyszyński, znany młodszemu pokoleniu między innymi jako “ksiądz z Tiktoka”. Uczestniczył w odbywającej się tego dnia „Misyjnej Olimpiadzie Sportowej”.

Centralnym punktem spotkania była Msza św., której przewodniczył. Podczas kazania zachęcał, by zrobić wszystko, aby Bóg był najważniejszy w naszym życiu. Zauważył, że w obecnych czasach wielu o tym nie pamięta, co jest powodem różnego rodzaju problemów i tragedii oraz braku sensu życia.

– Budujcie na Bogu i Przykazaniach, a wszystko będzie na właściwym miejscu. To da Wam poczucie spełnienia i nada sens Waszemu życiu – mówił. 

Ks. Kamil, jeszcze jako uczeń szkoły podstawowej, uczestniczył w werbistowskich „Wakacjach z Misjami”. Później, jako seminarzysta, przez cały okres formacji, pełnił latem w Ocyplu funkcję wychowawcy, a po święceniach, już jako kapłan, razem z werbistami kierował przebiegiem poszczególnych turnusów. Obecnie jest Diecezjalnym Duszpasterzem Młodzieży Archidiecezji Warmińskiej oraz wikariuszem w Parafii św. Józefa w Olsztynie. Jak sam mówi „Wakacje z Misjami” to bardzo ważna część jego życia, która wciąż owocuje w kapłańskim życiu i posłudze.