Chcę złożyć ogromne „Bóg zapłać” za Waszą odpowiedź na moją prośbę o pomoc w zakupie dzwonów – pisze z Demokratycznej Republiki Konga o. Franciszek Wojdyła SVD. – Dzięki pomocy Referatu Misyjnego Księży Werbistów w Pieniężnie, ku mojej ogromnej radości, a jeszcze bardziej ku radości wiernych naszej młodej wciąż Parafii św. Amanda w Kinszasie, 3 dzwony (nazwane „Święty Amand”, „Święty Jan Paweł II” i „Święta Siostra Faustyna”) dotarły nas. Żeby być precyzyjnym, dzwony są już w parafii od jakiegoś czasu, ale z ich zawieszeniem trzeba zaczekać do ukończenia budowy wieży kościelnej.

Dzwon dla werbistowskiej Parafii św. Józefa Freinademetza w Bandundu został już uroczyście poświęcony, a na nowowybudowanej dzwonnicy widnieje napis po francusku, że jest to dar Kościoła Polskiego.

Drodzy Przyjaciele i Dobrodzieje Misji, możecie więc dziś radować i szczycić się z tego, że na dwóch werbistowskich parafiach w Demokratycznej Republice Konga przywołują do kościoła na Msze Święte i nabożeństwa dzwony z Polski – dodaje o. Wojdyła.

Czytaj cały list o. Franciszka Wojdyły SVD