W niedzielę 25 października 2020 r., w kościele Misyjnego Seminarium Duchownego w Pieniężnie, poświęcono kolejnych 10 obrazów Jezusa Miłosiernego, które zostaną wysłane do Ghany i Togo.

Tym razem obrazy, będące darem pana Mariusza Kucińskiego, nie zostały namalowane przez artystów malarzy, ale dzięki specjalnej technice zostały wydrukowane na płótnie.

Aktu poświęcenia dokonał o. Janusz Brzozowski SVD wykładowca seminarium w Pieniężnie, były misjonarz w Urugwaju i na Białorusi.

Boże Miłosierdzie nie zna granic i dociera do każdego, wystarczy tylko otworzyć na nie serce, przyjąć je i dać się prowadzić – powiedział w czasie Mszy Świętej o. Wiesław Dudar SVD, dyrektor Referatu Misyjnego z Pieniężna.

Po zakończonej liturgii zebrani odmówili Koronkę do Miłosierdzia Bożego w intencji misji, misjonarzy oraz nowych powołań misyjnych. Pamiętali także o zarażonych wirusem Covid-19, ofiarach pandemii i służbie zdrowia.

Przed Misyjnym Seminarium Duchownym w Pieniężnie już jest ustawiony kontener, który powoli zapełnia się darami na misje. Najprawdopodobniej będzie wysłany do Togo już na początku przyszłego roku. Zostaną w nim przesłane poświęcone obrazy Jezusa Miłosiernego,. W zależności od wersji językowej napisu „Jezu Ufam Tobie” trafią one do kościołów i kaplic misyjnych w Togo i Ghanie.

Fot. Isaac Kwame Anim-Addo SVD