16 września 2020 roku w Parafii Wniebowzięcia NMP w Śniadowie w diecezji łomżyńskiej odbyła się niezwykła i wymowna misyjna uroczystość. W ramach Białego Tygodnia dzieci pierwszokomunijne z rodzicami modliły się w intencji misji i misjonarzy.

Mszy Św. przewodniczył i homilię wygłosił o. Wiesław Dudar SVD, dyrektor Referatu Misyjnego z Pieniężna. Miłą niespodzianką dla uczestników liturgii były pozdrowienia przesłane przez o. Marcina Domańskiego SVD z Boliwii.

O. Marcin pracuje w Parafii Matki Boskiej Anielskiej w El Alto niedaleko La Paz. W przesłanym video podziękował za modlitwę w intencji Jego i parafian, szczególnie tych, których dotknęła pandemia koronawirusa, a także za ofiary złożone przez dzieci pierwszokomunijne. Zapewnił, że zostaną one dobrze wykorzystane na pomoc potrzebującym parafianom.

Posługujący w Śniadowie ks. proboszcz Tomasz Wilga i ks. wikary Tomasz Kurek, katecheci, nauczyciele i wielu parafian są niezwykle otwarci na potrzeby Kościoła misyjnego.

Dziękujemy im za wielkie i otwarte serce. Gorliwie posługując w swojej parafii , nie zapominają o potrzebach i troskach misji i misjonarzy – mówi o. Dudar. – Swoje zaangażowanie niestrudzenie starają się zaszczepić parafianom.

ZOBACZ: Video o. Marcina Domańskiego SVD