W sobotę. 5 września 2020 roku, kościele św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Koluszkach, modlitwą różańcową i Mszą Świętą w intencji misji, powołań misyjnych i ustanie pandemii koronawirusa rozpoczęło się doroczne Spotkanie Przyjaciół Misji z Rejonu Koluszek i Łodzi.

Po zakończeniu liturgii uczestnicy przenieśli się do w Domu Parafialnego, gdzie zapoznali się z przebiegiem werbistowskich akcji misyjnych oraz planowanymi akcjami w ramach Adwentowej Akcji Pomocy Kościołowi Misyjnemu.

Zebrani animatorzy oraz dobrodzieje misji dzięki środkom audiowizualnym mogli dowiedzieć się więcej na temat pracy misyjnej w Papui Nowej Gwinei oraz zaangażowania tamtejszego Kościoła i Zgromadzenia Słowa Bożego w rozwiązywaniu wciąż aktualnego problemu jakim są walki plemienne. Sprawiają one, że kraj i społeczeństwo nie rozwija się w takim kierunku i w taki sposób, na jaki zasługuje. Część spotkania poświęcono sytuacji prześladowanego Kościoła w Chinach. W tej intencji odmówiono Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

Tradycyjnie uczestnicy spotkania przynieśli przedmioty zbierane w ramach werbistowskich akcji misyjnych. Jesienią znajdą się one w kolejnym kontenerze, który zostanie wysłany do Togo.

Mimo obostrzeń związanych z pandemią i zachowaniem niezbędnych środków bezpieczeństwa spotkanie przebiegło w miłej i rodzinnej atmosferze – mówi o. Wiesław Dudar SVD, dyrektor organizującego spotkanie Referatu Misyjnego Księży Werbistów w Pieniężnie. – Serdecznie dziękujemy ks. proboszczowi Grzegorzowi Świtalskiemu za otwartość i życzliwość oraz tym wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie tego wydarzenia

W spotkaniu w Koluszkach wzięło udział 47 osób. (ADM)

Fot. Wiesław Dudar SVD