Mimo, że z powodu pandemii koronawirusa tegoroczna XXXIV edycja „Wakacji z Misjami 2020” została odwołana, Ośrodek Rekolekcyjno-Formacyjny Księży Werbistów w Ocyplu działa. To kolejny rok, kiedy z Ocypla płyną ku niebu modlitwy w intencji misji, misjonarzy i nowych powołań misyjnych.

W niedzielę 28 czerwca 2020 r. o godz. 12.00 w tzw. misyjnej stodole została odprawiona pierwszy raz w tym sezonie Msza Święta. Będzie tak w każdą niedzielę wakacji aż do 23 sierpnia włącznie, a także w sobotę 15 sierpnia, w uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryji Panny.

Mszy Świętej przewodniczył pochodzący z Indonezji o. Franciscus Kelen SVD, tegoroczny neoprezbiter i absolwent Misyjnego Seminarium Duchownego w Pieniężnie. Słowo Boże wygłosił o. Wiesław Dudar SVD, który od lat związany jest z tym miejscem jako organizator Wakacji z Misjami.

Na zakończenie Mszy Św. o. Fransiscus udzielił zebranym błogosławieństwa prymicyjnego. Każdy z uczestników liturgii mógł zabrać pamiątkowy obrazek, folder i okolicznościowy numer miesięcznika „Misjonarz”, który poświęcony jest tegorocznym werbistowskim neoprezbiterom.

Piękne Bory Tucholskie, jezioro Ocypel Wielki, cisza i spokój sprzyjają wypoczynkowi indywidualnemu czy rodzinnemu. Tu rzeczywiście można odpocząć, nacieszyć oczy słońcem i pięknem przyrody, zażyć kąpieli w jeziorze oraz odkryć wielkość i piękno Stwórcy w otaczającej przyrodzie.

Fot. Wiesław Dudar SVD