Kochani Przyjaciele Misji! W tym trudnym czasie pandemii pozdrawiam z naszej misji w Oruro.

Jak już pewnie wiecie, nasze Zgromadzenie otwarło nową misję w diecezji Oruro w Boliwii. Jest nas we wspólnocie trójka. Każda z nas miała być odpowiedzialna za inne duszpasterstwo, ale pandemia i kwarantanna zmieniły nasze plany. Tak wiec staramy się odpowiedzieć na aktualne potrzeby, tzn. głównie nieść pomoc najbardziej potrzebującym.

Oruro to miasto położone na płaskowyżu Altiplano w Boliwii, na wysokości 3700 m.n.p.m. W ostatnim czasie wiele rodzin z wiosek osiedliło się na jego obrzeżach. Większość ludności żyje z dnia na dzień, nie mają stałej pracy, zatrudniają się, gdzie mogą: na budowach, na targach, do sprzątania, prania itp. W czasie pandemii wiele rodzin nie ma tego, co najpotrzebniejsze do życia.

Wiele ludzi przychodzi do naszej wspólnoty prosząc o pomoc. Najtrudniejsza sytuacja jest na nowych osiedlach, gdzie mieszkają migranci z wiosek. Dzięki pomocy dobrodziejów możemy dotrzeć do niektórych rodzin z żywnością i środkami czystości. Myślimy, że w najbliższym czasie będziemy mogły otworzyć świetlicę i stołówkę dla dzieci. Teraz jest to jeszcze niemożliwe, bo nadal mamy kwarantannę i możemy wyjść z domu tylko w jeden dzień w tygodniu.

Dziękuję Wam Wszystkim za pomoc, jakiej nam udzielacie. Łączę się w modlitwie i miłości Trójcy Świętej.

s. Jordana Przybył SSpS
Oruro, Boliwia