„Indie znane i nieznane” – pod tym hasłem 23 stycznia 2024 roku odbyło się spotkanie w bibliotecznym Klubie Podróżnika w Braniewie. Gościem spotkania był o. Hanson D`Souza SVD, który przekazał zebranym wiele interesujących informacji na temat kraju, z którego pochodzi. Korzystając z fotografii i filmów przybliżył różne aspekty życia mieszkańców Indii, ukazując bogactwo kultur i religii. Opowiedział również o sytuacji, w jakiej znajdują się indyjscy chrześcijanie, którzy na tych terenach obecni są od czasów św. Tomasza Apostoła.

W spotkaniu wziął także udział o. Wiesław Dudar SVD, dyrektor Referatu Misyjnego w Pieniężnie, który podarował bibliotece interesujące pozycje książkowe. Dodatkowo każdy z uczestników spotkania miał możliwość otrzymania kalendarza misyjnego na rok 2024 oraz egzemplarzy miesięcznika „Misjonarz”

Serdecznie dziękujemy ojcom werbistom za niezwykle udane spotkanie oraz wzbogacenie zbiorów Miejskiej Biblioteki Publicznej w Braniewie, a także za współpracę, która trwa przeszło 25 lat. Podziękowania kierujemy także do wszystkich przybyłych. 

Turystyczny Punkt Informacyjny
w Braniewie

Fotografie: Anetta Wileńska, Maria Potrac, Ireneusz Wójtowicz, Agata Danilewicz