9 czerwca 2022 r. w Parafii Wniebowzięcia NMP w Śniadowie w diecezji łomżyńskiej w ramach Białego Tygodnia dzieci pierwszokomunijne i ich rodziny modliły się w intencji misji i dzieci z krajów misyjnych. Szczególnie pamiętano o dzieciach i ich rodzicach z Parafii Matki Boskiej Anielskiej w El Alto w Boliwii oraz posługującym tam o. Marcinie Domańskim SVD.

Zebrani modlili się również o pokój na Ukrainie. Dzieci złożyły dar serca w postaci ofiary pieniężnej, dzieląc się w ten sposób z dziećmi z boliwijskiejparafii o. Domańskiego.

Na zaproszenie ks. Tomasza Wilgi, proboszcza śniadowskiej parafii, na spotkanie przybył o. Wiesław Dudar SVD, dyrektor Referatu Misyjnego w Pieniężnie. Podczas homilii wyraził wdzięczność zebranym za troskę jaką okazują dziełu misyjnemu. Ogromna w tym zasługa ks. proboszcza i ks. Tomasza Kurka, wikariusza śniadowskiej parafii oraz katechetów.

Miłym akcentem drugiej części homilii było wideo przesłane przez o. Marcina z Boliwii, w którym pogratulował dzieciom, że już w pełni mogą uczestniczyć we Mszy świętej i zachęcał, aby regularnie przychodziły z najbliższymi na niedzielną Eucharystię. Podzielił się także informacją, że w jego parafii do Pierwszej Komunii Świętej już niedługo przystąpi około setka dzieci.

Video nagrane przez o. Marcina Domańskiego SVD (fot. ks. Tomasz Kurek)

W miejscu, gdzie pracuje o. Marcin, ludzie nie mają ogrzewania i w zimie, w nocy i nad ranem, temperatura w domach spada do około 7oC. Dzieciom jest zimno, dlatego wielkim pragnieniem o. Marcina jest, aby każde dziecko z jego parafii z okazji Pierwszej Komunii Świętej otrzymało również  koc, który osłoni od chłodu i będzie miłym podarunkiem. Dzięki inicjatywie śniadowskich duszpasterzy i wiernych w Uroczystość Bożego Ciała zostanie przeprowadzona zbiórka pieniężna pod hasłem „PIERWSZOKOMUNIJNY KOC”. Dzięki temu wszystkie dzieci pierwszokomunijne z El Alto będą mogły otrzymać ten prosty ale bardzo praktyczny prezent.

Po Mszy świętej wszystkie dzieci i pozostali wierni otrzymali różne numery miesięcznika „Misjonarz” oraz inne materiały misyjne, które pozwolą się im lepiej zorientować w działalności misjonarzy werbistów. (wd)

Homilia o. Wiesława Dudara SVD (fot. ks. Tomasz Kurek)
Homilia o. Wiesława Dudara SVD (fot. ks. Tomasz Kurek)
Homilia o. Wiesława Dudara SVD (fot. ks. Tomasz Kurek)
Dzieci oglądają nagranie o. Marcina Domańskiego SVD (fot. ks. Tomasz Kurek)