Papież Franciszek w orędziu na Światowy Dzień Misyjny 2021 pisze: „Żyć misją, to mieć odwagę pielęgnować te same uczucia, co Jezus Chrystus i wierzyć wraz z Nim, że ten, kto jest obok mnie, jest także moim bratem i siostrą. Niech Jego miłość współczucia rozbudzi także nasze serce i sprawi, że wszyscy staniemy się uczniami misyjnymi.”

Słowa te zapraszają do włączenia się w działalność misyjną Kościoła. Dlatego już po raz trzeci zachęcamy do zainteresowania się akcją „Uczniowie-uczniom”.

Widzimy, jak niesamowite efekty przynoszą nasze wspólne działania, choć zdajemy sobie sprawę, że potrzeby są ciągle duże. Dlatego zapraszamy parafie, szkoły, przedszkola do zbiórki nowych i nieużywanych przyborów szkolnych. Mogą to być: długopisy, ołówki, kredki, bloki, zeszyty, plecaki, mazaki, farby, pastele itp.

Wszystkie zebrane artykuły prosimy posegregować i przesłać na adres:

REFERAT MISYJNY KSIĘŻY WERBISTÓW
Pieniężno Pierwsze 19
14-520 Pieniężno

z dopiskiem “Akcja Misyjna 2021”

Za udział w akcji wysyłamy okolicznościowe podziękowania, dlatego prosimy o wpisanie na paczce adresu szkoły oraz koordynatora akcji.

W razie pytań prosimy i niejasności prosimy o kontakt: ann.machul@gmail.com lub refermis@werbisci.pl

Akcja Misyjna “Uczniowie-uczniom” trwa od 24 października 2021 (Niedziela Misyjna) do 16 stycznia 2022. Od początku jest organizowana przez Annę Machul, katechetkę ze Szkoły Podstawowej nr 17 w Gdańsku oraz werbistowski Referat Misyjny z Pieniężna, który także zajmie się koordynacją zbiórki i wysyłką przedmiotów do krajów misyjnych.

Pobierz plakat w pełnej rozdzielczości
(2245×1587 px)


Czytaj także: