Po raz kolejny dzieci pierwszokomunijne, ich rodzice, najbliżsi oraz parafianie z Parafii Wniebowzięcia NMP w Śniadowie (diecezja łomżyńska) wsparli modlitwą i ofiarą posługę o. Marcina Domańskiego SVD, misjonarza w Boliwii.

10 czerwca 2021 roku, na zakończenie Białego Tygodnia, w czasie Mszy św. i adoracji Najświętszego Sakramentu wszyscy modlili się w intencji misji, nowych powołań misyjnych oraz o. Marcina Domańskiego SVD.

Mszy św. przewodniczył proboszcz parafii, ks. Tomasz Wilga, zaś misyjną homilię skierował do zebranych o. Wiesław Dudar SVD, dyrektor Referatu Misyjnego z Pieniężna. Jej uzupełnieniem był filmik nadesłany przez o. Marcina z Boliwii z osobistym przesłaniem do dzieci pierwszokomunijnych i parafian.

Wszyscy zebrani w kościele otrzymali miesięcznik Misjonarz a dzieci pierwszokomunijne tak zwany pakiet misyjny (Misjonarz, obrazek z modlitwą, magnes z misyjnym zdjęciem oraz książkę „ Z werbistowskiej poczty misyjnej 2020”).

Po Mszy św. katecheci i parafianie przynieśli jeszcze o. Dudarowi dary materialne na misje: komórki, znaczki, medaliki, krzyżyki itp., zbierane w ramach licznych akcji prowadzonych przez Referat Misyjny z Pieniężna.

– Serdecznie dziękujemy ks. proboszczowi Tomaszowi Wildze, ks. wikariuszowi Tomaszowi Kurkowi, katechetom za przygotowanie tej uroczystości, życzliwość, otwartość na potrzeby misyjnego dzieła Kościoła – mówi o. Dudar. – Jesteśmy wdzięczni za przyjaźń i regularne wsparcie oraz za systematyczne uwrażliwianie dzieci i całej parafii, że odpowiedzialność za głoszenie ewangelii na krańcach świata i wsparcie misjonarzy ciąży na każdym ochrzczonym. Parafianie ze Śniadowa, wraz ze swymi duszpasterzami po raz kolejny pokazują, że potrafią patrzeć dalej i szerzej bo nie zaniedbując własnej parafii, diecezji czy Kościoła w Polsce, starają się zaradzić potrzebom braci w wierze i misjonarzy z całego świata. 

O. Marcin Domański SVD od 2018 roku pracuje w Parafii Matki Bożej Anielskiej w El Alto na przedmieściach La Paz w Boliwii.

– W tym roku chcielibyśmy pomóc przede wszystkim dzieciom i młodym, którzy przystąpili do pierwszej Komunii Świętej – pisze z Boliwii o. Marcin wyjaśniając, jak parafia ma zamiar wykorzystać zebrane środki. – Niektóre z dzieci mieszkają w domu dziecka, w którym pomagamy, więc chcielibyśmy zorganizować dla nich przynajmniej jakieś pamiątki z tego ważnego dla nich dnia. Niestety w Boliwii sytuacja z koronawirusem bardzo się pogorszyła, szpitale już nikogo nie przyjmują, a co za tym idzie wiele rodzin zostało bez pracy. Dlatego właśnie chcemy pomóc rodzinom dzieci, które przystąpiły do pierwszej komunii, żeby przynajmniej miały zapewnione obiady w swoich domach.

Fotografie: ks. Tomasz Kurek

POSŁUCHAJ: Na zaufanie Indian Aymara trzeba zasłużyć
(rozmowa z o. Marcinem Domańskim SVD)