Poznaliśmy wyniki VIII edycji konkursu plastycznego „Gdy myślę misje…” organizowanego przez werbistowskie Muzeum Misyjno-Etnograficzne w Pieniężnie. W tym roku przebiegał on pod hasłem „Misje czasu pandemii”.

W konkursie wzięły udział dzieci i młodzież z 69 szkół i placówek dydaktycznych z calej Polski. Napłynęło łącznie 656 prac spełniających wymogi regulaminu.

Cieszymy się, że mimo pandemii, w tym roku napłynęło o kilkanaście prac więcej niż rok temu – mówi s. Hanna Lellek SSpS, koordynatorka konkursu. – Trzeba jednak przyznać, że koronawirus miał wpływ i na nas, gdyż w 2019 roku otrzymaliśmy prawie 1400 prac. Ale i tak bardzo się cieszymy z frekwencji, bo nie był to łatwy czas tak dla uczniów, jak i nauczycieli, wychowawców i rodziców.

Uroczyste podsumowanie konkursu i ceremonia ogłoszenia laureatów zaplanowana była na 22 maja w Pieniężnie. Została ona jednak odwołana z powodu stale obowiązujących niektórych obostrzeń i jeszcze niepewnej sytuacji pandemicznej.

Wszystkim uczestnikom tegorocznej edycji konkursu dziękujemy za udział, a rodziom, nauczycielom i katechetom za pomoc uczniom. Wraz z ogranizatorami mamy nadzieję, że za rok uda nam się spotkać w Pieniężnie na podsumowaniu przyszłorocznego konkursu.

Zobacz listę laureatów i nagrodzone prace

Konkurs plastyczny „Gdy myślę misje…” adresowany jest do dzieci i młodzieży, a jego głównym celem jest przybliżenie szeroko pojętej tematyki misyjnej. W tym roku organizatorom zależało na uświadomieniu dzieciom i młodzieży faktu, że nawet w tak trudnej sytuacji jak pandemia koronawirusa, misjonarze i misjonarki dalej głoszą Ewangelię i nie opuszczają ludzi wśród których pracują.