14 lutego w kościele Misyjnego Seminarium Duchownego w Pieniężnie poświęcono przedmioty wyposażenia kościołów i kaplic, które w niedługim czasie zostaną wysłane do werbistowskich parafii w Togo.

Wśród poświęconych przedmiotów znalazły się figury, obrazy, naczynia i szaty liturgiczne, bielizna kielichowa, różańce, medaliki i krzyżyki.

Poświęcono między innymi figury Serca Jezusowego, Matki Bożej z Lourdes, Matki Bożef Fatimskiej, św. Anny, św. Józefa, św. Antoniego i św. Karola Boromeusza, a także obrazy Matki Bożej z Guadalupe i św. Jana Pawła II.

Wszystkie przedmioty zostały podarowane przez osoby prywatne oraz instytucje i organizacje kościelne.Trafią one do misjonarzy, którzy będą mogli wykorzystać je do wystroju wnętrz kościołów i kaplic, a także zostaną ustawione w grotach maryjnych, niewielkich kapliczkach znajdujących się przy kościołach, szkołach czy domach rekolekcyjnych.

Poświęcenia w Pieniężnie dokonał rektor Misyjnego Seminarium Duchownego, o. Jacek Wojcieszko SVD. Mszy Świętej, podczas której modlono się w intencji Darczyńców, przewodniczył o. Adam Michałek SVD, wicerektor seminarium w Pieniężnie.

Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy ofiarowali poświęcone przedmioty, bądź wsparli finansowo ich zakup – mówi o. Wiesław Dudar SVD, dyrektor koordynującego akcję Referatu Misyjnego z Pieniężna. – Dzięki temu liturgia w wielu miejscach będzie mogła być sprawowana w godny i piękny sposób. (ADM)

Fot. Paweł Wodzień SVD