Siostry Franciszkanki Misjonarki Maryi prowadzące w Kietrzu Dom Pomocy Społecznej nadesłały podziękowanie dla Referatu Misyjnego w Pieniężnie za pomoc w czasie epidemii koronawirusa SARS CoV-2.

Dzięki środkom przekazanym siostrom mogły zakupić kombinezony ochronne barierowe i półmaski twarzowe. Stanowią one nieocenioną pomoc w opiece nad wychowankami ośrodka w czasie pandemii.

Dom Pomocy Społecznej w Kietrzu jest przeznaczony dla 50 dziewcząt i kobiet niepełnosprawnych intelektualnie w stopniu umiarkowanym i głębokim. Wiele z nich jest także niepełnosprawnych fizycznie. Najmłodsza mieszkanka ma 9 lat, najstarsza 53. Czas przebywania dziewcząt w ośrodku waha się od kilku do kilkudziesięciu lat.

Oprócz zajęć domowych podopieczne są zaangażowane w terapie zajęciowe i teatralne. Na terenie DPS działa fizjoterapia, a dla podlegających obowiązkowi szkolnemu filia Szkoły Specjalnej w Głubczycach.

Otacza nas szerokie grono przyjaciół i wolontariuszy, którzy zawsze śpieszą nam z pomocą – mówi s. Małgorzata Korniluk FMM. – Doświadczyłyśmy tego szczególnie w ostatnim okresie, kiedy od końca czerwca przyszło nam się zmagać z koronawirusem. Bez pomocy naszych przyjaciół i wolontariuszy, w tym werbistów, z pewnością nie udałoby się nam przejść go bez szwanku.

Fot. archiwum DPS w Kietrzu

Dom Pomocy Społecznej w Kietrzu