Misjonarz na Post 2020

Wraz z rozpoczęciem Wielkiego Postu 2020 wystartowała kolejna edycja akcji „Misjonarz na Post”, której celem jest objęcie opieką modlitewną polskich misjonarzy i misjonarki.

Akcja cieszy się niesłabnącą i rosnącą popularnością. Zaledwie w ciągu pierwszych kilku dni włączyło się w nią ponad 40 tys. ludzi.

W tym roku akcją objętych zostało 1903 polskich misjonarzy i misjonarki, którzy pracują w 99 krajach na 5 kontynentach. W tym gronie jest 172 werbistów – co plasuje nas na pierwszym miejscu wśród zakonników – i 48 Sióstr Służebnic Ducha Świętego.

W imieniu naszych misjonarzy dziękujemy za Wasze modlitewne wsparcie, nie tylko w czasie Wielkiego Postu, ale każdego dnia. Misjonarze zawsze podkreślają, że bez modlitwy wszelka działalność misyjna byłaby bardzo trudna, a w wielu wypadkach wręcz niemożliwa.

Aby wziąć udział w akcji „Misjonarz na Post” należy wejść na stronę www.misjonarznapost.pl i wypełnić krótki formularz, w którym podać należy jedynie swoje imię i nazwisko oraz adres email, na który otrzymamy informację z danymi wylosowanego misjonarza. Każdy indywidualnie wybiera formę duchowego wsparcia swojego misjonarza.

Dostajemy wiele podziękowań od misjonarzy, co powoduje, że mamy jeszcze większą motywację do działania – piszą organizatorzy akcji. – Taka jest właśnie idea akcji „Misjonarz na Post”. Chcemy przypomnieć jak wielką pracę podejmują na co dzień misjonarze i zachęcić do udzielenia im duchowego wsparcia, które przecież nic nie kosztuje.

Patronat honorowy nad akcją objęli abp Stanisław Gądecki, metropolita poznański i Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski oraz bp Jerzy Mazur SVD, Przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. Misji. Wśród patronów medialnych akcji jest także werbistowski miesięcznik „Misjonarz”.

Dane statystyczne o polskich misjonarzach i misjonarkach

Dane statystyczne o misjach i werbistach

Misjonarz na Post 2020 - plakat