Siostra Beata Grodź SSpS, położna ze szpitala Świętej Rodziny w Nkawkaw w Ghanie nadesłała ostatnio podziękowanie za sprzęt medyczny i lekarstwa, które dotarły do szpitala z Polski.

W imieniu małych i tych najmniejszych pacjentów, jak również w imieniu ich mam i całego personelu szpitala Holy Family chciałam gorąco podziękować za hojność, zrozumienie i trud włożony w zgromadzenie i przesłanie sprzętu medycznego i paramedycznego do naszego szpitala – napisała s. Beata.

Sprzęt zgromadzony został dzięki akcji „Misyjny szpital” w ramach Wielkanocnej Akcji Pomocy Kościołowi Misyjnemu zorganizowanej w 2015 roku przez Referat Misyjny Księży Werbistów z Pieniężna. Wysłany sprzęt oraz środki materialne zostały podarowane przez polskich i niemieckich dobrodziejów misji.

Kontener dotarł do nas 30 listopada, rozpakowywanie zajęło sporo czasu, ale większość sprzętu znalazła już swoje właściwe miejsce i teraz diametralnie zmienia wizerunek naszego szpitala. Dzięki Wam w ostatnim czasie dziewięcioro wcześniaków znalazło pomoc i jak dotąd rozwijają się dobrze. Dotychczas szpital nie posiadał ani jednego sprawnego inkubatora– przyznaje misjonarka.

Mam nadzieję, że tych kilka zdjęć, które Wam wysyłam, opowie po części o naszej wdzięczności i radości. Polecamy wszystkich dobrodziejów Bożej opiece i miłości – kończy swój krótki list s. Beata.

Więcej fotografii