26 czerwca pod hasłem „Made in Góra Synaj” rozpoczął się w Ocyplu 1. turnus 36. edycji “Wakacji z Misjami”. Wzięło w nim udział 110 osób. Uczestnicy wraz z kadrą każdego dnia zdobywali jeden górski szczyt, który symbolizuje jedno z dziesięciu Przykazań Bożych.

W Ocyplu w przeżywaniu misyjności Kościoła pomagają misjonarze pochodzący z Indii i Wietnamu, a także pracujący w Papui Nowej Gwinei, Siostry Służebnice Ducha Świętego, kapłan archidiecezji warmińskiej oraz niezawodni wolontariusze.

Msza św. w Ocyplu

29 czerwca Ocypel odwiedził o. Sylwester Grabowski SVD, Prowincjał Polskiej Prowincji Zgromadzenia Słowa Bożego. W czasie Mszy św. modlił się za opiekunów, którzy towarzyszyli dzieciom i młodzieży na wszystkich turnusach tegorocznej edycji „Wakacji z Misjami”. Przez wstawiennictwo Świętych Apostołów Piotra i Pawła modlił się za dzieci i młodzież, która w tym roku odwiedzi Ocypel, aby był to dla nich czas odpoczynku, radosny, beztroski, związywania nowych przyjaźni i bezpieczny, czas wzrastania w wierze i pokochania misji.

Podczas homilii, nawiązując do tematu dnia „Najtrudniej kochać tych, co są bliżej nas”, zachęcał do szacunku i wdzięczności wobec rodziców i rodzeństwa. Mówił, że miłość rodziców do dzieci musi być również wymagająca, aby w przyszłości dzieci stały się mądre, zaradne i odpowiedzialne.

1. turnus „Wakacji z misjami” zakończył się 5 lipca 2023 roku.

Fotografie: Wiesław Dudar SVD

Wizyta o. prowincjała, Sylwestra Grabowskiego SVD
Msza święta w Ocyplu
Msza święta w Ocyplu
Spotkanie w grupach
Uczestnicy 1. turnusu „Wakacji z misjami”