W Orędziu na 97. Światowy Dzień Misyjny papież Franciszek pisze: „Każdy może wnieść wkład w ruch misyjny: modlitwą i działaniem, ofiarami materialnymi i duchowymi oraz świadectwem własnego życia.” Zaznacza również, że wszyscy mają prawo otrzymać Dobrą Nowinę, a obowiązkiem chrześcijan jest jej głoszenie, które nie wyklucza nikogo.

Wspierając Werbistowską Adwentową Akcję Pomocy Kościołowi Misyjnemu – Pieniężno 2023 wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom Ojca Świętego i razem z misjonarzami werbistami głosimy światu Dobrą Nowinę o zbawieniu.

W tym roku prosimy o wsparcie następujących projektów misyjnych:

WIGILIJNY STÓŁ

Puste miejsce przy wigilijnym stole to nasza polska tradycja, „zaproś duchowo” misjonarza przez złożenie na ten cel ofiary, aby z Twego świątecznego stołu mógł dać innym. Niech do Twego wigilijnego stołu „zasiądą duchowo” potrzebujący z krajów misyjnych, prześladowani chrześcijanie, ofiary konfliktów zbrojnych i klęsk żywiołowych.

KOŚCIOŁOWI NA WSCHODZIE

Wspólnoty katolickie na Wschodzie i w krajach byłego Związku Radzieckiego wciąż borykają się z wieloma trudnościami, których same nie są w stanie pokonać. Warto im pomóc. O. Jan Biernat SVD prosi o pomoc w zakupie i instalacji systemu przeciwpożarowego w kościele parafialnym św. Meinarda w Ikšķile, która jest wymagana przez łotewskie prawo.

CODZIENNE UTRZYMANIE MISJONARZY

Aby owocnie głosić Ewangelię, nie może zabraknąć im powszedniego chleba i niezbędnych rzeczy codziennego użytku.

WYPOSAŻENIE KAPLIC I KOŚCIOŁÓW

Pomóżmy w godnym i głębokim przeżywaniu liturgii i wiary wiernym z krajów misyjnych. Nie chodzi tu o luksusowe czy zbędne przedmioty ale o rzeczy i paramenty liturgiczne, które konieczne są do sprawowania liturgii. O pomoc między innymi prosi bp Estanislau Chindekasse SVD z Angoli. O. Michał Radomski SVD z Kolumbii prosi o pomoc w remoncie i wyposażeniu sali katechetycznej.

REMONT MUZEUM

Trwa kapitalny remont i zmiana ekspozycji w Muzeum Misyjno-Etnograficznego Księży Werbistów w Pieniężnie. Prosimy o wsparcie, abyśmy mogli pokazać innym trud misyjnej pracy i zaangażowanie Dobrodziejów Misji w to dzieło.

BLACHY NA MISYJNE DACHY

O. Marcin Domański SVD z parafii San Miguel de Velasco w Boliwii prosi o pomoc w remoncie dachu domu parafialnego i zabudowań stacji misyjnej.

POMOC DZIECIOM

Osierocone, bezdomne, głodne i bez perspektyw na przyszłość dzieci to nierzadkie zjawisko w wielu ubogich krajach. Możemy pomóc odmienić ich los.

INTENCJE MSZALNE DLA MISJONARZY

To codzienne i regularne wsparcie misjonarzy w ich posłudze.
Msze Święte można także zamówić online TUTAJ.

Ewentualnego wsparcia możecie Państwo dokonać wpłacając ofiarę na podane konto Referatu Misyjnego Księży Werbistów w Pieniężnie z dopiskiem wybranego przez Was projektu misyjnego.

Referat Misyjny Księży Werbistów
Pieniężno Pierwsze19
14-520 Pieniężno

Nr konta bankowego
42 1240 1226 1111 0000 1395 9119
(Bank PEKAO S.A. o. Elbląg)


UWAGA! Aby  przekazać ofiarę online należy w formularzu zaznaczyć opcję „Adwentowa Akcja Pomocy” a następnie w polu „Dodatkowe informacje” wpisać nazwę projektu z listy powyżej, np. „Wigilijny stół”.