W dniach 15-29 stycznia 2023 roku w Parafii św. Jadwigi w Radoszowach w diecezji opolskiej gościła wystawa przedstawiająca sylwetkę Sługi Bożego, o. Mariana Żelazka SVD. Pochodzi ona ze zbiorów Muzeum Misyjno-Etnograficznego Księży Werbistów w Pieniężnie.

– Zabiegałem, aby ekspozycja znalazła się w naszej parafii, gdyż wiele o o. Marianie słyszałem i chciałem, by parafianie dowiedzieli się więcej o tej niezwykłej osobie – mówi ks. Grzegorz Sonnek, proboszcz Parafii św. Jadwigi w Radoszowach i Dyrektor Papieskich Dzieł Misyjnych Diecezji Opolskiej. – Dla mnie osobiście o. Żelazek jest wzorem człowieka, kapłana i misjonarza i wzorem do naśladowania w życiu kapłańskim. Dzięki Jego posłudze i pracy widzę, że wiele rzeczy niemożliwych może stać się możliwymi.

Dzięki zaangażowaniu proboszcza Parafia św. Jadwigi w Radoszowach ma regularny kontakt z misjami. Często goszczą tam misjonarze duchowni i świeccy, którzy przybliżają parafianom działalność misyjną Kościoła. Od 4 lat w parafii rezyduje kleryk z Togo, który studiuje w Wyższym Seminarium Duchownym w Opolu.

Fotografie: ks. Grzegorz Sonnek