Inscenizacja muzycznego spektaklu „Przypowieści o Dobroci” zakończyła tegoroczny turnus teatralno-taneczny odbywający się podczas Wakacji z Misjami w Ocyplu. W spektaklu wzięło udział 110 uczestników oraz „absolwenci” wcześniejszych edycji wakacyjnych rekolekcji (zespół muzyczny).

Spektakl został zaprezentowany już wcześniej w Pieniężnie jako kameralne przedstawienie grane przez dwóch aktorów związanych z katowickim Teatrem Franciszka.

„Przypowieści o Dobroci” to kolejna autorska komedia biblijna Mariusza Kozubka (scenariusz, reżyseria), Piotra Solorza (muzyka) i Ani Wilaszek (choreografia), oparta tym razem na tekstach z Ewangelii. Przedstawiane na scenie historie ogniskują się wokół tematu Dobroci o której opowiadał Jezus w przypowieściach: Samarytanin jako jedyny pomaga poturbowanemu, Pasterz dba o swoje owce, Słudzy troszczą się o pomnażanie talentów, a Dobre drzewo rodzi smakowity owoc.

Biblijne wydarzenia zostały osadzone w realiach współczesnych pozwalając widzom i młodym aktorom grającym w przedstawieniu na nowe, osobiste przeżycie ewangelicznych treści.

Spektakl dedykowany jest pamięci o. Mariana Żelazka. Twórcy jako motto przedstawienia wzięli jedną z jego sentencji : „Nie jest trudno być dobrym – wystarczy tylko chcieć”.

Więcej fotografii