13 sierpnia 2016 roku w domu Sióstr Misjonarek Świętego Piotra Klawera w Krośnie odbyło się poświęcenie i przekazanie obrazu Jezusa Miłosiernego ks. Eliseu Lopes oraz grupie młodzieży z Wysp Zielonego Przylądka (Cabo Verde).

Obraz został ofiarowany przez panią Marię Szostak za pośrednictwem Referatu Misyjnego Księży Werbistów w Pieniężnie.

Trafi on do kościoła katedralnego diecezji Mindelo pod wezwaniem Matki Bożej Światła znajdującego się w mieście Mindelo na wyspie São Vicente.

W imieniu bpa Ildo Augusto dos Santos Lopes Fortes, ordynariusza Diecezji Mindelo na Wyspach Zielonego Przylądka, obraz odebrał ks. Eliseu Lopes, sekretarz ordynariusza. Podziękował przy tym Zgromadzeniu Słowa Bożego za piękny dar.

Jestem bardzo szczęśliwy i zadowolony z tego pięknego gestu otrzymania obrazu Jezusa Miłosiernego – powiedział ks. Eliseu. – Wasza ziemia jest ołtarzem Bożego Miłosierdzia i jestem wdzięczny Bogu, że w roku miłosierdzia mogłem być w Polsce. W mojej parafii katedralnej są Drzwi Święte i tam zostanie umieszczony ten obraz. Wierzę w moc tego obrazu, wierzę że z niego popłynie wiele łask, wiele miłosierdzia na cały świat i każdego kto będzie ten obraz czcił. Bardzo dziękuję Zgromadzeniu Słowa Bożego oraz osobom, które obraz ufundowały i malowały i życzę wszystkim obfitych łask.

Więcej fotografii