Wielkanocna Akcja Pomocy Kościołowi Misyjnemu 2024

Pomimo rozwoju nauki, techniki i wciąż nowych odkryć, które pozwalają człowiekowi robić milowe kroki do przodu wciąż na świecie są wojny, głód, niesprawiedliwość czy prześladowania wierzących w Chrystusa. Nie wszyscy mogą w pełni cieszyć się życiem i wolnością. Tym właśnie skrzywdzonym, nie znających Chrystusa i prześladowanym starają się pomóc podając kromkę chleba, niosąc nadzieję i Dobrą Nowinę misjonarze. Możemy ich wesprzeć  w głoszeniu Ewangelii oraz czynieniu dobra naszą modlitwą i cierpieniem.

Jeśli to możliwe, prosimy o wsparcie finansowe któregoś z poniższych projektów w ramach Wielkanocnej Akcji Pomocy Kościołowi Misyjnemu – Pieniężno 2024.

WIELKANOCNE ŚNIADANIE

Zasiadając do wielkanocnego śniadania, dzieląc radość Zmartwychwstania Pańskiego możemy podać głodnym i opuszczonym zbawienną kromkę chleba. Zaproś w duchowy sposób do Twojego świątecznego stołu cierpiących głód, chorych, samotnych, ofiary wojny na Ukrainie, przemocy, wyzysku i kataklizmów z krajów misyjnych.

CODZIENNE UTRZYMANIE MISJONARZY

Aby misjonarze owocnie głosili Ewangelię, trzeba zapewnić im podstawowe utrzymanie. Mimo szczerych chęci w wielu krajach misyjnych tamtejsi wierni z powodu biedy i bezrobocia nie są w stanie tego uczynić.

BILET I WYPRAWKA

Zakup biletów i niezbędnych rzeczy służących w pracy misyjnej to spory wydatek. Możemy pomóc misjonarzom – duchownym i świeckim w ich posłudze na misyjnej niwie.

WYPOSAŻENIE KOŚCIOŁÓW I KAPLIC

Nawet najprostsze wyposażenie kościoła czy kaplicy misyjnej jest dużym problemem dla niektórych wspólnot. Nie chodzi tu o przedmioty zbędne czy luksusowe. Pomóżmy im w godnym i głębokim przeżywaniu liturgii i wiary – o. Andrzej Dzida SVD z Ugandy z obozu dla chrześcijańskich uchodźców z Sudanu Południowego w Bidibidi prosi o wsparcie w budowie kaplicy w Lodonga.

SZKOŁA BEATRIX

Sługa Boży, nestor polskich misjonarzy, o. Marian Żelazek SVD, założył w Puri w Indiach szkołę dla dzieci z rodzin dotkniętych trądem – Beatrix School. Mimo, że od 2006 r. o. Marian nie żyje to polscy werbiści wciąż starają się, aby placówka funkcjonowała. Wspierając jej działalność możemy pomóc tym dzieciom i młodzieży w zdobywaniu wiedzy, która z pewnością umożliwi im wyjście z biedy i rozpoczęcie lepszego życia.

REMONT MUZEUM

Kończy się kapitalny remont Muzeum Misyjno – Etnograficznego Księży Werbistów w Pieniężnie. Jeśli to możliwe to prosimy o wsparcie, abyśmy mogli go dokończyć i i pokazać innym trud misyjnej pracy oraz zaangażowanie Dobrodziejów Misji w to dzieło.

BLACHY NA MISYJNE DACHY

O. Jerzy Faliszek SVD z Argentyny prosi o pomoc w zakupie blachy na dach kaplicy filialnej w parafii pod wezwaniem św. Franciszka Solano w San Salvador de Jujuy. Jej mieszkańcy w większości to ludzie ubodzy i bezrobotni.

INTENCJE MSZALNE DLA MISJONARZY

To codzienne i regularne wsparcie misjonarzy w ich posłudze.

Wszelkie ofiary można przekazywać na konto Referatu Misyjnego Księży Werbistów.

Referat Misyjny Księży Werbistów
Pieniężno Pierwsze19
14-520 Pieniężno

Nr konta bankowego
42 1240 1226 1111 0000 1395 9119
(Bank PEKAO S.A. o. Elbląg)

UWAGA! Aby  przekazać ofiarę online należy w formularzu zaznaczyć opcję „Wielkanocna Akcja Pomocy” a następnie w polu „Dodatkowe informacje” wpisać nazwę projektu z listy powyżej, np. „Szkoła Beatrix”.