CZERWIEC 2024

W numerze między innymi:

  • Z okazji 25 rocznicy beatyfikacji o. Ludwika Mzyka, o. Alojzego Ligudy, o. Stanisława Kubisty i br. Grzegorza Frąckowiaka, o. Janusz Brzozowski SVD przybliża sylwetki i wstrząsające relacje świadków męczeństwa werbistów. 
  • O tym, dlaczego pamięć o męczennikach jest dla werbistów ważna, a także, jakie uroczystości w ramach obchodów 25 rocznicy beatyfikacji planuje Polska Prowincja werbistów opowiada prowincjał o. Sylwester Grabowski SVD. 
  • Mówi się, że to, w jakim środowisku przyszliśmy na świat i spędziliśmy dzieciństwo, kształtuje nasz charakter i postawy, dlatego red. Patryk Lubryczyński odwiedził cztery parafie, z których pochodzili werbiści męczennicy i zapytał proboszczów oraz wiernych, w jaki sposób kultywują ich pamięć. Zachęcamy do podążenia jego śladem i przeczytania o kulcie błogosławionych w parafiach: św. Marii Magdaleny w Chorzowie Starym w archidiecezji katowickiej, Trójcy Przenajświętszej w Katowicach-Kostuchnie w archidiecezji katowickiej, Ducha Świętego w Opolu-Winowie i św. Jakuba Apostoła Większego w Cerekwicy Starej w archidiecezji poznańskiej.
  • Najnowsze informacje i wieści z życia SVD i SSpS

Więcej: www.misjonarz.pl